Groźne potrącenie pieszego

0
fot. KMP Mysłowice

Mysłowiccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Moniuszki. Na przejściu dla pieszych potrącony został 34-letni mężczyzna, który ze złamaną nogą trafił do szpitala. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 14 października 2019 r. około godziny 20.15 na skrzyżowaniu ul. Moniuszki z ul. Wielka Skotnica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z mysłowickiej drogówki, 34-letni mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych potrącony został przez osobowego opla. Za kierownicą niemieckiego samochodu siedział 63-letni Mysłowiczanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Potrącony 34-latek ze złamaną nogą przewieziony został do szpitala.

Kierowco! Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność!

Pieszego czy rowerzysty na drodze nie chroni karoseria, nie ma zainstalowanych poduszek powietrznych ani dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Chroni go tylko jego własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem mają minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Pamiętajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszych wobec kierujących, jak i kierujących wobec pieszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here