Komendant podziękował za wzorową postawę

0
mat. prasowe

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak podziękował wczoraj mieszkańcowi naszego miasta za wzorową postawę obywatelską. Mysłowiczanin swoją reakcją przyczynił się do zatrzymania kierowcy, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Szef mysłowickich policjantów przyznał, że taka postawa stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji.

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak spotkał się wczoraj z mieszkańcem naszego miasta, którego zdecydowana reakcja przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Pod koniec sierpnia Mysłowiczanin był świadkiem jak kompletnie pijany mężczyzna na ul. Bończyka wsiada do osobowego opla i rusza w kierunku Katowic. Podążając za oplem na bieżąco informował dyżurnego mysłowickiej jednostki o poczynaniach nietrzeźwego kierowcy. Dzięki bardzo szczegółowemu opisowi tego zdarzenia patrol ruchu drogowego zatrzymał 23-letniego mieszkańca Katowic. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik ponad 3 promile alkoholu.

Za właściwą i godną naśladowania postawę szef mysłowickich policjantów wręczył Mysłowiczaninowi pisemne podziękowania, a także upominki z logo kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Komendant przyznał, że taka reakcja stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji i być może zapobiegła tragedii na drodze.

Zachęcamy Państwa do reagowania na niepokojące sytuacje, nie tylko te na drodze. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na łamanie prawa. Wystarczy, nawet anonimowo, zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić służby.

mat. prasowe
mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here