Areszt za groźby nożem i znęcanie

0
mat. prasowe

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował groźby pozbawienia życia do swojej siostry i konkubiny. Mundurowi ustalili także, że mężczyzna od ponad 2 lat znęcał się nad swoją partnerką. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Mysłowicach aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

W niedzielę 1 września mysłowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do agresywnego mężczyzny, który nożem groził swojej siostrze oraz wykrzykiwał, że zabije swoją partnerkę. Mężczyzna przed przyjazdem patrolu oddalił się z miejsca interwencji, lecz policjanci nie ustawali w poszukiwaniach. Uzbrojony w nóż mężczyzna mógł bowiem stanowić zagrożenie dla innych mieszkańców. Do akcji skierowano wszystkie będące w służbie patrole. Zintensyfikowane policyjne działania doprowadziły do zatrzymania agresora. Okazał się nim 27-letni Mysłowiczanin. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,40 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że od ponad 2 lat znęcał się nad swoją konkubiną. Wczoraj usłyszał zarzuty, a sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu. Czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego kara może zostać zwiększona o połowę i grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here