Nietrzeźwy weekend

0
fot. KMP

W miniony weekend policjanci drogówki zatrzymali czterech kierujących w stanie nietrzeźwości. W sobotę dwóch kierowców pojazdów mechanicznych, a w niedzielę dwóch rowerzystów. Apelujemy o rozsądek! Za jazdę po pijanemu pojazdem mechanicznym grozi do 2 lat więzienia.

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w sobotę policjanci mysłowickiej drogówki. Pierwszy z nich kierował fiatem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 43-letni mieszkaniec Lędzin nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu cofnięte.

Drugi nietrzeźwy kierujący zatrzymany został na ul. Kopernika. 37-letni mysłowiczanin jechał skuterem, a badanie wykazało prawie promil alkoholu. Mężczyźni za swoje postępowania odpowiadać będą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

W niedzielę natomiast w ręce mysłowickich stróżów prawa wpadło dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni w wieku 17 i 51 lat ukarani zostali 500 zł mandatami.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę! Brawura, alkohol i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Tekst: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here