Obława na A4. Pseudokibice zatrzymani z narkotykami

0
fot. KWP

35-letnią mysłowiczankę i 43-letniego mieszkańca województwa łódzkiego zatrzymali we wtorek śląscy policjanci. W audi, którym podróżowali kobieta i mężczyzna, znaleźli ponad kilogram marihuany. Zatrzymani związani są ze środowiskiem pseudokibiców. Mieszkance naszego miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat za kratami.

Kryminalni z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dowiedzieli się, że przez nasze województwo może być przewożona spora ilość marihuany. We wtorek 19 marca na autostradzie A4 w Mysłowicach, wspierani przez policjantów z gliwickiej autostradówki oraz przewodnika z psem z katowickiej komendy miejskiej, zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochodem podróżował 43-letni mieszkaniec województwa łódzkiego oraz 35-letnia mysłowiczanka. W pojeździe stróże prawa znaleźli ponad kilogram marihuany. Podczas przeszukania mieszkania kobiety kryminalni zabezpieczyli dodatkowo kilka gramów amfetaminy.

Zarówno 35-latka, jak i 43-latek związani są ze środowiskiem pseudokibiców, sympatyzujących ze śląską oraz łódzką drużyną piłkarską. Oboje zostali zatrzymani i przesłuchani, a kobiece postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostało audi służące do popełnienia przestępstwa oraz blisko 13 tys. zł, które znaleziono w samochodzie i mieszkaniu 35-latki. Za popełnione przestępstwo grozi jej nawet 10-letnia odsiadka.

Źródło: KWP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here