Zdradziły go przekrwione oczy

0
fot. foter.com

Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Stalowej Woli, którego zatrzymali mysłowiccy policjanci. Mężczyzna kierował swoim renault, będąc pod wpływem narkotyków. Posiadał też przy sobie marihuanę.

W poniedziałek 14 stycznia ok. godz. 23.45 na ul. Krakowskiej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli renault, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Uwagę mundurowych od razu przykuły mocno przekrwione oczy kierującego. Na zadawane przez policjantów pytania odpowiadał nerwowo i niespójnie.

Stróże prawa, mając podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków, wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego z analizatorem do badania śliny i przeszukali pojazd oraz kierowcę. W jego kurtce znaleźli dwa foliowe zawiniątka z roślinnym suszem. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce, przeprowadził badanie analizatorem śliny: wykazało ono, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających.

21-latek został doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzono badanie znalezionego przy nim suszu roślinnego. Wynik testu wskazał, że oba foliowe zawiniątka zawierały marihuanę. Mieszkańcowi Stalowej Woli została pobrana krew do badania. Następnie umieszczono go w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do trzech lat więzienia. Od wyniku badania krwi zależeć będzie kwalifikacja prawna kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

Nadesłano: KMP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here