22-letni mysłowiczanin zatrzymany. Pomógł „łowca pedofilów”

0
fot. KPP Brzeg

Dzięki współpracy policji i Krzysztofa Dymkowskiego, czyli słynnego wrocławskiego „łowcy pedofilów”, doszło do zatrzymania 22-letniego mysłowiczanina, który w internecie nawiązał kontakt z 14-letnią Beatką i składał jej propozycje kontaktów seksualnych.

Mieszkaniec naszego miasta umówił się z nastolatką w piątkowy wieczór 27 stycznia przy ul. Krakowskiej w Jaworznie. Rzecz w tym, że 14-letnia Beatka nigdy nie istniała – podawał się za nią Krzysztof Dymkowski, który w ciągu ostatniego roku doprowadził do zatrzymania ponad 100 pedofilów. Aranżując spotkanie dziewczynki z mysłowiczaninem, wystawił go policji.

– Po udanej zasadzce 22-latek został zatrzymany i przewieziony do katowickiego aresztu – mówi kom. Tomasz Obarski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. – Już następnego dnia postawiono mu zarzuty z art. 200a§2 Kodeksu karnego, ale mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grożą mu nawet dwa lata więzienia – dodaje.

Mysłowiczanin, który był już karany za inne przestępstwa, nie o charakterze seksualnym, został zwolniony i objęty policyjnym dozorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here