Do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem

0
fot. KMP Mysłowice

Mysłowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. Do zatrzymania doszło dzięki szybkiej reakcji anonimowego świadka. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 24 kwietnia po godz. 23 w dzielnicy Janów. Dyżurny komendy miejskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez anonimowego rozmówcę o włamaniu do domu. We wskazany rejon został natychmiast skierowany patrol. Stróże prawa na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przed ich przybyciem włamali się do wnętrza budynku. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszeli zarzuty, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie włamywaczy dzięki sygnałowi mieszkańca to dowód na celowość kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz na jej społeczne zapotrzebowanie. Coraz więcej osób informuje mysłowickich policjantów o ujawnionych przypadkach przestępstw i wykroczeń. Nasze miasto dzięki temu staje się coraz bardziej bezpieczne.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice