Wyżywał się na samochodach

0
fot. freeimages.com

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny mysłowickiej policji odebrał telefon od mieszkańca osiedla Klachowiec, który zgłosił, że na ul. Wyspiańskiego młody mężczyzna niszczy zaparkowane samochody.

Gdy funkcjonariusze przybyli we wskazane miejsce, 22-latek zaczął uciekać. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany. W miejscu, w którym został zauważony, stróże prawa stwierdzili liczne uszkodzenia w zaparkowanych pojazdach. Łącznie pijany mysłowiczanin uszkodził cztery auta, w których pourywał lusterka. Straty poniesione przez właścicieli uszkodzonych samochodów szacowane są na kilka tysięcy złotych. Wandalowi grozi pięcioletni pobyt w więzieniu. Najprawdopodobniej poniesie też finansowe konsekwencje związane z pokryciem kosztów naprawy wyrządzonych uszkodzeń.

„Nie reagujesz – akceptujesz” – pod takim hasłem realizowana jest kampania zachęcająca mysłowiczan do współpracy z policją i wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia. To kolejny przykład, że dzięki zaangażowaniu i reakcji mieszkańca osiedla Klachowiec możliwe było podjęcie natychmiastowych działań, w wyniku czego zatrzymano na gorącym uczynku młodego wandala.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here