Włamywacz recydywista zatrzymany

0
fot. KMP Mysłowice

Kryminalni z mysłowickiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie serii włamań do domów. Łupem 55-letniego włamywacza stawała się głównie biżuteria i pieniądze. Recydywista usłyszał 18 zarzutów.

W kwietniu tego roku w trakcie poszukiwań sprawców włamania do domu jednorodzinnego na Ćmoku wywiadowcy zatrzymali dwóch podejrzanych o ten czyn. Oprócz skradzionych przedmiotów przy jednym z zatrzymanych znaleziono specjalnie wykonany sprzęt służący do włamań. Własnej roboty narzędzia były stosowane do robienia nawiertów w ramach okiennych i drzwiach balkonowych.

Kryminalni zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec jednego ze sprawców tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast drugiego prokurator objął dozorem policyjnym.

Po dalszej wnikliwej analizie podobnych zdarzeń z terenu całego kraju okazało się, że 55-latek kilkanaście razy włamywał się również do domów w innych województwach. Prokurator Rejonowy w Mysłowicach przedstawił podejrzanemu w sumie 18 zarzutów włamań i usiłowania włamań do domów.

Za te czyny w warunkach tzw. recydywy grozić mu może nawet do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here