Długi weekend na mysłowickich drogach

0
fot. KMP Mysłowice

Minął kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli w Mysłowicach doszło do ośmiu kolizji. Mundurowi uniemożliwili również dalszą jazdę czterem kierującym „na podwójnym gazie”.

Wzorem lat ubiegłych podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali mysłowiccy policjanci. Sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od środy do niedzieli w naszym mieście policjanci odnotowali osiem kolizji i uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierującym po użyciu alkoholu oraz jednemu w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano trzech kierowców, którzy poruszali się pojazdami pomimo wydanej wcześniej decyzji o cofnięciu im uprawnień. Mundurowi zabezpieczyli również siedem procesji.

Podczas tego weekendu prowadzone były również działania „Motocykl i quad”. Policjanci mysłowickiej drogówki skontrolowali w sumie 52 kierowców. W trzech przypadkach kierowcy poruszali się swoimi pojazdami, nie posiadając do tego uprawnień.

W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 41 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i 55 zostało rannych. Odnotowano 515 kolizji i zatrzymano 261 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

W całym kraju od środy do niedzieli doszło do 444 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 533 zostały ranne. Znów najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych były nadmierna prędkość połączona z brawurą, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, alkohol. Najtragiczniejszym dniem była niedziela – w 89 wypadkach zginęło 16 osób. Mundurowi zatrzymali 1 619 nietrzeźwych kierujących. Te dane, jeśli chodzi o liczbę wypadków, rannych i nietrzeźwych kierujących, są mniejsze od tych z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice