Działania „Bezpieczny region – miasto” w Mysłowicach

0
fot. KMP Mysłowice

Od czwartkowej nocy na terenie całego województwa śląskiego prowadzone były działania pod kryptonimem „Bezpieczny region – miasto”. Celem akcji było ujawnienie i zatrzymanie jak największej ilości sprawców przestępstw i wykroczeń na gorącym uczynku. W działania czynnie włączyli się także mysłowiccy stróże prawa.

Akcja „Bezpieczny region – miasto” prowadzona była od czwartkowej nocy i zakończyła się w piątek o godzinie 22. Blisko stu mysłowickich policjantów dokonywało w tym czasie wzmożonych działań, mających na celu ujawnienie oraz zatrzymanie jak największej ilości sprawców przestępstw i wykroczeń na gorącym uczynku. Stróże prawa kontrolowali nie tylko te miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie. Sprawdzano też skwery i rejony rzadziej uczęszczane przez ludzi. Kierowcy także nie mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas intensywnie prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze nie tylko weryfikowali trzeźwość kierowców, ale i zwracali szczególną uwagę na stan techniczny samochodów oraz kontrolowali przewożony bagaż.

W trakcie działań mysłowiccy stróże prawa wylegitymowali łącznie 223 osoby, spośród których jedna okazała się poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Przeprowadzono także prawie 100 kontroli pojazdów oraz przebadano alkomatem kilkuset kierowców. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego sprawcę przestępstwa oraz ujawnili blisko 80 wykroczeń. Zdecydowana większość ukarana została mandatami karnymi.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice