Groźba wybuchu w dzielnicy Piasek

0
fot. itvm.pl

W sobotę 30 marca wszystkie mysłowickie służby mundurowe zostały postawione w stan gotowości. 39 – latek mieszkający przy ul. Świerczyny w dzielnicy Piasek zabarykadował się w mieszkaniu i zagroził detonacją butli z gazem.

Policja około godz. 14.30 odebrała niepokojące zgłoszenie o dziwnym zachowaniu mieszkańca kamienicy przy ul. Świerczyny. Doniesiono, że mężczyzna zaczął wyrzucać przez okno różne przedmioty. Po przybyciu policji na miejsce mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i zagroził, że wysadzi je w powietrze.

Na miejscu prócz policji obecne były również jednostki straży pożarnej, pogotowia energetycznego oraz policyjnych negocjatorów.

Akcja ratownicza rozpoczęła się o godz. 15. Strażacy ustawili pod kamienicą poduszkę powietrzną na wypadek, gdyby mężczyzna postanowił skoczyć z okna.

Ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy. Pomiędzy ulicami Stawową i Boliny ruch został zamknięty, wstrzymano także ruch tramwajowy. O godz. 19, gdy negocjacje nie przyniosły efektu, policja obezwładniła mężczyznę. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

39 – latek mieszkał razem z matką. Kilka miesięcy wcześniej opuścił zakład karny, w przeszłości zmagał się z problemami psychicznymi.

Źródło: itvm.pl