Pancernik naucza

0
fot.ekologia.pl

Mysłowiccy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili akcję profilaktyczno – propagandową pt. „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Działania mają na celu przypomnienie rodzicom o obowiązku przewożenia dzieci w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu służącym do tego celu.

Przypomnijmy, że niedopełnienie tego obowiązku może skutkować mandatem karnym w wysokości 150 złotych i nałożeniem na niezdyscyplinowanego opiekuna 6 punktów karnych.

Z przeprowadzonej akcji zadowolone były jedynie same pociechy, które do mandatu karnego otrzymanego przez rodzica dostały sympatyczną maskotkę Pancernika. Miejmy nadzieję, że Pancernik będzie przypominał rodzicom o bezpieczeństwie ich dzieci, gdyż zarówno pasy bezpieczeństwa jak  i foteliki są urządzeniami służącymi do ochrony osób w razie wypadku drogowego. Pasy bezpieczeństwa są stosowane od wielu lat we wszystkich państwach europejskich, a obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych lub innych urządzeniach służących do przewożenia dzieci został wprowadzony w Polsce po raz pierwszy przez kodeks drogowy z 1997 roku i wszedł w życie 1 stycznia 1999 roku.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here