Okradziono pracowniczki MZOPO

0
fot. wagrowiec.policja.gov.pl

W czwartek, 31 stycznia około godz. 10, złodzieje napadli na dwie pracownice MZOPO, które transportowały w walizce pieniądze przeznaczone na wypłaty. W walizce było 74 tys. zł.

Zdarzenie może być rozpatrywane nie jako napad, ale jako kradzież. Rozważana jest także opcja przyjęcia występku jako rozboju. Jedna z kobiet trafiła do szpitala na obserwację. Wykryto u niej drobne pęknięcie czaszki.

Kobiety, zgodnie z procedurą, pobrały z pobliskiego banku środki na wypłaty dla pracowników. Do kradzieży doszło na półpiętrze budynku Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Nie towarzyszyła im ochrona, gdyż zgodnie z przepisami ochroniarze towarzyszyć mogą przenoszącym gotówkę, gdy kwota przenoszona wynosi minimum 82 tys. zł.

Z uwagi na to, że wielu pracowników MZOPO nie posiada konta bankowego, pieniądze muszą być dostarczane do kasy, by mogli oni pobierać wypłatę.

– W dniu wczorajszym w budynku przy ulicy Powstańców na półpiętrze miało miejsce takie zdarzenie. Obecnie prowadzone są intensywne czynności operacyjne mające wyjaśnić okoliczności całego zdarzenia. Na chwilę obecną nie mogę niestety powiedzieć nic więcej – powiedział Komisarz Jan Szczerba.

Pieniądze są ubezpieczone, transportowane były w specjalnej walizce. Sprawę bada mysłowicka policja. Sprawcy kradzieży może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here