„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

0
fot. sxc.hu

22 listopada w godz. 6 – 22 na terenie woj. śląskiego zostały przeprowadzone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Biorący udział w działaniach mysłowiccy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W wyniku działań funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu funkcjonariuszami Straży Miejskiej ujawnili 4 wykroczenia popełnione przez kierujących oraz 41 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W trakcie trwania działań policjanci i strażnicy miejscy łącznie nałożyli 26 mandatów karnych oraz udzielili 19 pouczeń.
Największą ilość represji zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym w rejonie ul. Katowickiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej oraz Brzezińskiej, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń związanych z wtargnięciem pieszych na jezdnię oraz potrąceń.

Pamiętajmy,że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi podczas złych warunków pogodowych, gdy dni są krótkie i wczesnym popołudniem, kiedy szybko zapada zmrok. Piesi ubrani na ciemno są słabiej widoczni w trudnych warunkach. Należy także pamiętać, że na potrącenie tak samo narażeni są kierujący pojazdem w momencie jego opuszczenia. Dlatego też niezwykle ważne jest właściwe wyposażenie wszystkich uczestników ruchu drogowego w kamizelki odblaskowe.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here