Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II

0

W Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Mysłowicach Krasowach istnieje Szkolny Klub Wolontariatu. Podstawowym jego celem jest bezinteresowna działalność dla środowiska wewnątrzszkolnego oraz pozaszkolnego.

Działalność ta nie byłaby możliwa bez zaangażowania i chęci uczniów wolontariuszy oraz odpowiedniej ich liczby. W tym roku szkolnym do Klubu należy 15 osób biorących czynny udział w spotkaniach oraz w realizacji  zadań,  jakie wyznacza wspólnota wolontariuszy, która trwa w wezwaniu patrona szkoły Jana Pawła II: „ Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”. Wolontariusze swoim zaangażowaniem „zarażają” innych uczniów, którzy z chęcią włączają się w prowadzone akcje przynoszące korzyści zarówno osobom, którym się pomaga, jak i tym,  którzy tę pomoc niosą.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 członkowie Klubu przeprowadzili następujące akcje:

ZOSTAŃ ANIOŁEM STRÓŻEM DZIECKA Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO. Akcję ogólnopolską prowadzi FUNDACJA GDY LICZY SIĘ CZAS. Podczas akcji uczniowie przygotowali kartki świąteczne z życzeniami zdrowia i szczęścia dla dzieci leczących się w Katowicach.

MIKOŁAJ NA KRESY. W ramach akcji przygotowano paczki mikołajowe dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Organizatorem akcji było Towarzystwo Patriotyczne “Kresy” w Częstochowie. Projekt objęty był patronem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty.

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW DLA FUNDACJI BAJTEL. Wolontariusze zebrane zabawki, gry planszowe i inne przedmioty przekazali podopiecznym fundacji.
Aktualnie młodzi wolontariusze z siedemnastki prowadzą w szkole akcję GROSIK DO GROSIKA. Pieniądze, które zbiorą podczas akcji zostaną przekazane za pośrednictwem księży Saletynów na rehabilitację dzieci z naszego miasta.

Patron Szkoły Podstawowej nr 17 – Jan Paweł II powiedział do wolontariuszy całego świata: „Jesteście promieniem nadziei, który rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężenia pokusy przemocy i egoizmu”. Takim „promieniem nadziei” są uczniowie skupieni w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

Opiekunami Klubu są katecheci – Bogumiła Jancarczyk i Adrian Morawiec.

Nadesłano – Aneta Urbańczyk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here