Otwarcie Pokoju Terapeutycznego oraz działalności Poradni Rodzinnej

0

W dniu 17.02.2020 Fundacja 2xkochaj planuje otwarcie Pokoju Terapeutycznego oraz rozpoczęcie działalności Poradni Rodzinnej. w Poniższym artykule przekazujemy informacje od fundacji.

Otwarcie Poradni Rodzinnej „Re-start” – miejsce wsparcia dla mamy, taty i dzieci”

 Cel:
Głównym celem naszej poradni jest wspieranie rodziny w zakresie jej kompetencji i rozwoju.

Dla Kogo:
Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci.

Nasza Pomoc:
Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług psychologicznych i pedagogicznych oraz z zakresu coachingu rodzicielskiego. Współpracujemy również z psychoterapeutami.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROJEKCIE:

Naszym głównym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci, zgodnie z ich wrodzonym potencjałem, możliwościami i zainteresowaniami oraz pomoc rodzicom w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Jak wynika z naszych doświadczeń i obserwacji co roku przybywa dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania , które w znaczny sposób utrudniają dzieciom funkcjonowanie społeczne i stanowią istotną barierę w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu społecznym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańcom Mysłowic postanowiliśmy stworzyć w naszej Fundacji POKÓJ TERAPEUTYCZNY,  w którym będziemy spotykać się z potrzebującymi mieszkańcami Mysłowic i udzielać konsultacji z zakresu poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego i coachingu rodzicielskiego.

W najbliższym półroczu planujemy:

– konferencję edukacyjną na temat uzależnień od nowoczesnych technologii i internetu „Re-start rodziny

–  EDUKACYJNO – TERAPEUTYCZNE WARSZTATY DLA RODZIN Warsztaty dla rodzin – mają na celu budowanie relacji i więzi w rodzinie.

– Organizacja spotkań integracyjnych dla mieszkańców Mysłowic „Rodzinka Cafe” Miejsce stworzone dla mamy i taty  prowadzone w formie luźnych spotkań przy kawie i herbacie. Forma spędzania wolnego czasu, czas na swobodną zabawę dzieci i rozmowy rodziców. Jest to miejsce integracji rodzin, zawierania nowych znajomości, wymiany doświadczeń, udzielania wzajemnych porad, miłego spędzania czasu poza domem.

 

Źródło – Fundacja 2xkochaj

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here