„Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” Christel Petitcollin

0

Książka „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” jest owocem pracy zawodowej Christel Petitcollin. W swoim poradniku autorka próbuje nakreślić profil osoby nadwydajnej mentalnie. 

Christel Petitcollin na co dzień prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i komunikacji. Trenerka zauważyła, że osoby, które przychodzą do niej po pomoc, często formują podobne stwierdzenia. Starała się więc jak najlepiej poznać swoich rozmówców i zdefiniować co powoduje ich cierpienie. Na podstawie swoich doświadczeń Petitcollin stworzyła obraz osoby nadwydajnej mentalnie. Co ją charakteryzuje? Autorka przypisuje jej poczucie niedopasowania i niezrozumienia przez innych, wysoką inteligencję oraz nieustanną gonitwę myśli. Osoby nadwydajne mentalnie cechuje wysoka wrażliwość, emocjonalność i uczuciowość.

W książce przeczytamy o typowych problemach, z którymi zmagają się osoby nadwydajne. Petitcollin wyjaśnia, że osoby dużo myślące, mogą cierpieć z tego powodu. Szukają chwili wytchnienia od nieustannych wątpliwości i nadmiernie rozwiniętych zmysłów. Autorka daje wskazówki jak dobrze żyć ze swoją nadwydajnością.

Warto wspomnieć, że nadwydajność mentalna nie została jeszcze szczegółowo zbadana i opisana w literaturze. Christel Petitcollin stworzyła teorię, która nie jest w pełni doprecyzowana. Trudno dokładnie określić ramy, w których mieści się profil osoby zbyt dużo myślącej. Może to powodować poczucie, że tematyka książki dotyka każdego z nas.

Teoria Christel Petitcollin przykuwa uwagę i zaciekawi wielu czytelników. Lektura jest wciągająca, dobrze napisana.

To książka, która może się okazać pomocna dla osób analizujących bez końca oraz tych, którzy żyją u ich boku. Pozwala lepiej zrozumieć sposób myślenia i odczuwania osób nadwydajnych mentalnie, a także znaleźć rozwiązania dla codziennych trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here