MBO 2019 – znamy zwycięzców rozbicia dzielnicowego

0
Wizualizacja boiska wielofunkcyjnego w Dziećkowicach

Aż 16 projektów zostanie zrealizowanych w przyszłym roku w naszym mieście. 4. edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego wygrała każda dzielnica. Mieszkańcy poważnie podeszli do głosowania, ustanawiając rekord w ilości oddanych głosów.

1 października magistrat opublikował listę 16 zwycięskich projektów z 31 przyjętych pod głosowanie. Okazało się, że każda z dzielnic będzie mogła zrealizować na swoim terenie wygrany projekt, a w Dziećkowicach będą to aż dwa pomysły. Elektroniczne głosowanie trwało od 16 do 23 września. Jak informuje magistrat, mysłowiczanie oddali 5343 głosy, z czego 5155 głosów ważnych. Dla porównania w poprzedniej edycji było ich tylko 2736. Można więc stwierdzić, że frekwencja była niemal o 100 % większa niż w 2018 r.

Największe wsparcie otrzymało zadanie z Janowa „Bezpieczny strażak – bezpieczny mysłowiczanin”, czyli zakup defibrylatora AED i czujek czadu dla mieszkańców oraz ubrań specjalistycznych dla strażaków. Zagłosowało na nie aż 597 osób. Na drugim miejscu uplasował się park szkolny przy Szkole Podstawowej nr 14 w dzielnicy Wesoła z liczbą 537 głosów.

– Kwota przeznaczona na MBO to prawie 1,9 mln. Gdy podliczymy wygrane zadania to wychodzi około 1,5 mln. Różnica jest zabezpieczona w budżecie miasta i będzie wykorzystana, jeśli okaże się, że np. zadanie okazało się droższe niż zakładano – informuje Natalia Wypiór, p.o. rzecznika urzędu miasta.

Listę zwycięskich projektów, które doczekają się realizacji w 2020 r. publikujemy poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here