Śniadanie na polanie już po raz piąty

0
fot. Kati Lebik-Oleszczuk

Zdrowe śniadania na Górce Słupeckiej tak bardzo spodobały się mieszkańcom, że w najbliższą niedzielę odbędzie się już piąte spotkanie. Śniadanie na polanie to nie tylko smaczne jedzenie, ale również sporo atrakcji. 

Mieszkańcy coraz liczniej celebrują niedzielne poranki na świeżym powietrzu. – Śniadania na polanie przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Cudowne uczucie patrzeć jak na polanie pełno jest rodzin z dziećmi, własnymi kocami i koszami z prowiantem – mówi Marta Adamowicz, pomysłodawczyni akcji.

fot. Kati Lebik-Oleszczuk

W ubiegłą niedzielę oprócz zdrowego jedzenia można było uszyć ekologiczne worki na zakupy ze starych firan razem z Marzeną Harasiuk-Adamczyk z Pastelove Love. – Uczestnicy śniadania przyłączali się do szycia i nawlekania sznurków. Nasze worki ruszyły już na zakupy, na naszym profilu zamieszczane są zdjęcia z zakupów – dodaje Marta.

fot. Kati Lebik-Oleszczuk

Choć Marzeny nie będzie w każdą niedzielę, maszyna do szycia będzie dostępna zawsze. Dlatego osoby, które potrafią szyć mogą dołączyć do wspólnego tworzenia worków, które rozdawane są zupełnie za darmo wśród uczestników śniadań. Kolejnym marzeniem Marty jest uszycie tak dużej liczby worków, aby móc je rozdawać w mysłowickich marketach na stoiskach z owocami i warzywami. A trzeba wiedzieć, że właścicielka sklepo-kawiarni Amarantus potrafi zamieniać marzenia w rzeczywistość.

fot. Kati Lebik-Oleszczuk

Z każdym tygodniem na Górce Słupeckiej pojawiają się nowe atrakcje. Tym razem najmłodsi mogli skorzystać z zajęć tanecznych prowadzonych przez Weronikę Zacher ze szkoły tańca StageArt Dance Studio w Mysłowicach. W zabawę zaangażowali się również dorośli podczas przeciągania liny z dziećmi. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć zwycięzców tego pojedynku.

fot. Kati Lebik-Oleszczuk

– Standardowo już w nasze niedzielne poranki pojawiają się także stoiska z ręcznie robionymi rzeczami, ostatnio gościliśmy Kaya Home Made. Każda niedziela to także fajna okazja, aby wymienić się ubraniami lub zabawkami. Rzeczy, których już nie używamy mogą otrzymać nowe życie – zachęca Adamowicz.

Kolejne śniadanie już 11 sierpnia w godz. 9-13. – Cały czas pracujemy nad listą gości. Na pewno będzie z nami szkoła tańca StageArt Dance Studio, dietetyk Adrianna Barczyńska czy szkoła językowa dla dzieci Mini Me’s. Więcej informacji będzie można znaleźć na naszej stronie facebookowejdodaje.

Zdjęcia wykonała Kati Lebik-Oleszczuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here