W Brzęczkowicach powstaje pasaż handlowy

Wizualizacja Metropolitan Invest

Już niebawem ruszy budowa kompleksu handlowo-usługowego, który będzie usytuowany pomiędzy ulicami Ziętka oraz Hlonda. Znajdą się w nim sklep spożywczy, drogeria i kilka innych punktów. Zakończenie inwestycji przewidziano na drugą połowę 2020 r.

Początkiem lipca rozpoczęły się prace porządkowe związane z wycinką drzew i zabezpieczeniem terenu. Łączna powierzchnia pasażu zajmie 3005 m kw. – Znajdzie się tam sklep spożywczy wielkopowierzchniowy, drogeria i klika innych sklepów. Przy centrum znajdzie się parking na około 120 samochodów, a na skrzyżowaniu ul. Ziętka i Hlonda wybudowana zostanie myjnia samoobsługowa z 4 stanowiskami – informuje Jan Jakubowski, doradca ds. inwestycji firmy Metropolitan Invest z Wadowic. – W trakcie budowy parku handlowego, przebudowie ulegnie również pas ul. Ziętka. Pas jezdni zostanie poszerzony, powstaną lewo i prawo skręty. Wybudowany zostanie nowy, szerszy chodnik oraz dodatkowy zjazd, a przejście dla pieszych otrzyma doświetlenie i sygnały ostrzegające o przejściu dla pieszych – dodaje. Inwestor planuje także nasadzenie ok. 100 nowych drzew.

Termin realizacji przewiduje się na pierwszy kwartał 2020 r., a mieszkańcy Brzęczkowic będą mogli robić zakupy już w drugiej połowie przyszłego roku.

fot. Metropolitan Invest
Wizualizacja Metropolitan Invest

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here