Kąpielisko w Parku Słupna już otwarte

0

1 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie sezonu letniego w Parku Słupna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców nie tylko plażę, ale również sporo wodnych atrakcji.

Dotychczasowe upały sprawiły, że mieszkańcy jeszcze bardziej nie mogli doczekać się otwarcia kąpieliska. Na szczęście już od wczoraj mogą korzystać z dmuchanych basenów ze zjeżdżalnią, nowej plaży, a nawet z akwenu, którego dno zostało oczyszczone.

– Tak, można się kąpać. Woda jest pierwszej klasy czystości. Sanepid zatwierdził ją. Tutaj, jak pokazywali mi pracownicy, woda jest tak czysta, że są raki. Mam nadzieję, że mieszkańcy którzy tutaj spędzają czas będą się czuli swobodnie i będą zadowoleni, jak tutaj można wypoczywać – powiedział mysłowickiej telewizji prezydent Dariusz Wójtowicz.

fot. Park Słupna

Oprócz nowej plaży, odświeżono molo oraz ławki, zakupiono nowe leżaki, a pracownicy zadbali również o zieleń wokół. Dodatkowo do dyspozycji plażowiczów są kajaki, rowerki wodne, łódeczki dla najmłodszych, kula wodna, park linowy i wiele innych.

fot. Park Słupna

Jeśli przyjedziecie do parku rowerem, możecie go zostawić w specjalnie przygotowanym do tego celu miejscu, a w razie problemów naprawić w samoobsługowej stacji. Z kolei w nowej kawiarence Okrąglak można kupić coś do zjedzenia i picia. MOSiR Mysłowice zapowiada, że to nie koniec atrakcji tego lata i planuje jeszcze kilka niespodzianek.

fot. Park Słupna

Z kąpieliska można korzystać cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, a w weekendy 9-20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here