Dobra Karma i AlterFest popłyną w rejs

0
Materiały Prasowe

Dobra Karma od kilku lat gości fanów kuchni wege na Św. Jacka w Katowicach. AlterFest z kolei raz w roku gromadzi wielbicieli muzyki alternatywnej w Mysłowicach. 5 lipca połączą siły i zabiorą na pokład statku Foxtrot uczestników premierowego cyklu „Rejsów z Resto”, by popłynąć Kanałem Gliwickim wprost do Zatoki Kormoranów.

„Rejsy z Resto” to wspólna inicjatywa Mariny Gliwice i aplikacji mobilnej Resto. W ramach cyklu zaplanowano 7 rejsów statkiem Foxtrot na trasie między Mariną Gliwice a malowniczą
Zatoką Kormoranów na Jeziorze Dzierżno Duże i z powrotem. Wspólnym mianownikiem całego cyklu będą serwowane gościom kolacje degustacyjne przygotowywane przez najciekawsze projekty gastronomiczne województwa śląskiego w połączeniu z niespodziankami ze świata dalekiego od kultury kulinarnej.

Jak podkreślają organizatorzy za rejsami kulinarnymi stała chęć zaproponowania mieszkańcom metropolii niebanalnego wydarzenia, które łączyłoby w sobie odkrywanie oryginalnej kuchni z okazją do spędzenia czasu poza domem. – Aplikacja Resto powstała z myślą o społeczności foodies – osobach, które poszukują dobrych smaków i są otwarte na udział w specjalnie aranżowanych dla nich wydarzeniach. Propozycja rejsu z kolacją degustacyjną w towarzystwie innych, za każdym razem różnych od siebie atrakcji, będzie ważnym punktem tegorocznego „lata w mieście” – zapowiada Łukasz Jurkiewicz z aplikacji mobilnej Resto. Pierwszy rejs odbędzie się 5 lipca. Za jego kulinarną odsłonę odpowiadać będzie Dobra Karma, która specjalizuje się w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

W menu pierwszego rejsu goście znajdą przystawkę w postaci włoskich paluchów drożdżowych własnego wypieku z hummusem buraczanym i pesto pietruszkowo-słonecznikowym. Jako danie główne, podane zostanie aromatyczne curry z burakami i nerkowcami na mleku kokosowym z ryżem jaśminowym, smażonym tofu i świeżym szpinakiem. Kolację zwieńczy deser z tapioki na mleku kokosowym z domowym musem truskawkowym.

Rejsowi 5 lipca towarzyszyć będą alternatywne brzmienia. Rejs bowiem jest wydarzeniem zapowiadającym festiwal muzyczny AlterFest, który odbędzie się w dniach 19 – 20 lipca w Mysłowicach. AlterFest podarował również 20 jednoosobowych, dwudniowych karnetów na festiwal. By stać się ich posiadaczem, należy zakupić bilet na rejs za pośrednictwem aplikacji mobilnej Resto. Dodatkowo każdy uczestnik rejsu otrzyma bon podarunkowy o wartości 50 zł na dowolny zabieg w Yasumi Instytucie Zdrowia i Urody w Gliwicach, który jest partnerem cyklu.

„Rejsy z Resto” odbywać się będą w wakacyjne piątki w terminach: 5 i 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia. Każdy rejs trwa ok. 3 godziny i rozpoczyna się o 18:00. Bilety można nabyć w biurze Mariny Gliwice w cenie 129 zł za osobę lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Resto w cenach 119 zł i 109 zł (dla uczestników programu Resto Partner).

Sprzedaż w aplikacji będzie prowadzona do środy poprzedzającej poszczególne rejsy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie „Rejs z Resto” na Facebooku lub w gliwickiej Marinie.

Resto to aplikacja mobilna dedykowana społeczności foodies, służąca do przedpłacania rezerwacji w lokalach gastronomicznych. Aplikacja jest dostępna na platformę Android i iOS. Można ją pobrać ze strony: www.resto24.pl.

Marina Gliwice to przystań turystyczna ulokowana w Porcie Gliwice na Kanale Gliwickim.
Organizuje rejsy statkami pasażerskimi oraz prowadzi wypożyczalnię łodzi motorowych i
kajaków – www.marinagliwice.pl.

Materiały prasowe

Tekst: Agencja PR Pan Pikto