„Gotuj się do pomocy” po raz szósty w Szybie Bończyk

0
fot. Szyb Bończyk

Właściciele restauracji Szyb Bończyk i Braks, jak co roku, otwierają szeroko drzwi dla podopiecznych domów dziecka z okazji ich święta. Gotowy do pomocy m.in. jest Adam Borowicz, śląski vloger kulinarny, który przygotuje coś pysznego specjalnie dla najmłodszych.

Impreza pod hasłem „Gotuj się do pomocy” to przede wszystkim wspaniała zabawa, ale również szczytny cel, czyli zbiórka pieniędzy na Dom Dziecka im. Ojca Pio, Rodzinny Dom Dziecka w Brzezince oraz Stowarzyszenie św. Faustyny z dzielnicy Piasek. Formuła jest taka sama jak zawsze. W tym roku w poniedziałek 3 czerwca lokalni przedsiębiorcy i znane osoby będą gotować i podawać dania podopiecznym domów dziecka.

– Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym dziele. Zaproszenie kierujemy do przedsiębiorców i osób publicznych, ale i każdego, komu leży na sercu dobro dzieciaków. W tym roku przygotujemy potrawy z grilla, kiełbaski, hot dogi, burgery, ale też frytki, napoje i soki oraz słodkości. Przedsiębiorcy oraz osoby publiczne zamienią się w kelnerów i będą obsługiwać dzieciaki. Pociechy w swoje święto będą czuły się wyróżnione faktem, że osoby, które odniosły sukces, prowadzą biznes, sprawują władzę, pilnują bezpieczeństwa – nie zapominają w tym szczególnym dniu o nich, czyli o najmłodszych – mówi Maciej Sikora, właściciel Braksa i Szybu Bończyk.

Swój udział potwierdzili już Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice Michał Woźniczko. Akcję wesprą również przedsiębiorcy. Do tej pory zgłosiły się firma taksówkowa Merc Taxi, która zadba o transport dzieci, i sklep Selgros Cash&Carry.

Do tegorocznej akcji włączył się też Adam Borowicz, znany przede wszystkim z internetowej serii „Jestem Borowicz”, dzięki której dostrzeżono go w Telewizji Polskiej i wielokrotnie goszczono w popularnym paśmie „Pytanie na śniadanie”. Od dwóch sezonów internetową gwiazdę można oglądać w programie „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, w którym zabiera widzów w różne zakątki Europy. Borowicz jest dwukrotnym laureatem Osobowości roku przyznawanej przez czytelników „Dziennika Zachodniego”. Został doceniony w kategorii Kultura za promowanie śląskiej gwary.

Minimalny koszt udziału w akcji wynosi 500 zł dla firm i 250 zł dla osoby publicznej. Największa wpłata, minimum 2 tys. zł, będzie honorowana dodatkowym tytułem Mecenasa 6. edycji „Gotuj się do pomocy”. Nadal przyjmowane są zgłoszenia. Można to zrobić mailowo: biuro@szybbonczyk.plbiuro@braks.pl lub telefonicznie: 519 116 713. Potrzebna jest każda pomoc, nawet wsparcie usługą budowlaną, farbami czy wykonaniem mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here