Eurowybory już w niedzielę. Kto kandyduje?

0

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. W sumie o mandat europosła z województwa śląskiego będzie się ubiegać 70 kandydatów, a wyborcy mogą oddać głos tylko na jednego z nich.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełne listy kandydatów z naszego województwa. Zarejestrowano siedem komitetów: Konfederacja Korwin, Braun, Liroy Narodowcy; Wiosna Roberta Biedronia; Koalicja Europejska; Prawo i Sprawiedliwość; Lewica Razem; Kukiz’15 oraz Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Wśród kilkudziesięciu kandydatów znajdziemy m.in. byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka czy posła do PE Marka Plurę. Obaj z Koalicji Europejskiej. Na pierwszych miejscach list poszczególnych komitetów znajdują się następujące nazwiska: Jacek Wilk z Konfederacji Korwin, Braun, Liroy Narodowcy; Łukasz Kohut z Wiosny Roberta Biedronia; Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości; Maciej Konieczny z Lewica Razem; Grzegorz Długi z Kukiz’15 oraz Dominik Łężak z Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

Wybory rozpoczną się o godz. 7 a skończą o 21. Głosować może każdy obywatel, który ukończył 18 rok życia i posiada aktualny dowód osobisty. Lokale wyborcze będą otwarte w każdej dzielnicy miasta, a ich wykaz znajdziecie tutaj. Wystarczy przyjść, postawić X przy nazwisku wybranego kandydata i wrzucić kartę wyborczą do urny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here