Dzieci też mogą zostać prezydentem Mysłowic

0
Materiały prasowe

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz uczczenia 100 rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego Urząd Miasta Mysłowice ogłosił konkurs „Zostań Prezydentem Mysłowic”, którego tematem będzie reportaż z powstania śląskiego. Konkurs zorganizowano, przy współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice oraz Muzeum Miasta Mysłowice.

Aby zostać prezydentem Mysłowic i pełnić funkcję Młodzieżowego Prezydenta Miasta Mysłowice przez jeden dzień, 31 maja, wystarczy przygotować maszynopis, wydruk komputerowy, artykuł w gazecie lub dokumentację zdjęciową w wersji papierowej na temat „Kurier Powstańczy – reportaż z powstania śląskiego”. Prace mogą zgłaszać do 27 maja uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, trzecich klas oddziałów gimnazjalnych w szkołach podstawowych, trzecich klas oddziałów gimnazjalnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych uczących się w jednostkach oświatowych na terenie miasta Mysłowice i mieszkających w naszym mieście. Spośród prac nadesłanych na adres pocztowy: Kancelaria Prezydenta Miasta Urzędu Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice, jury wyłoni zwycięzcę.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wcielenie się w fikcyjnego powstańczego korespondenta i opisanie wydarzeń historycznych oczami młodego dziennikarza, jako świadka powstańczych działań. Fabularyzowaną relację z prawdziwych wydarzeń wzbogacić można własną inwencją, wywiadami z powstańcami wprost z pola walki i osadzić je w prawdziwej przestrzeni miasta. Dodatkowo zadaniem uczestnika konkursu będzie odnalezienie historycznych miejsc z powstania na dzisiejszej mapie Mysłowic, by następnie przenosząc się do teraźniejszości, jako współczesny dziennikarz tropiący ślady i pozostałości tragicznej historii miasta, nawiązać do wcześniej stworzonego reportażu.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz
oraz Przewodniczący Rady Miasta Mysłowice Tomasz Papaj.

Tekst: urząd miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here