Kosztowscy i dziećkowiccy strażacy z nowym sprzętem

0
fot. UM

O 20 mundurów, 5 par butów i zestaw do ratownictwa głębokościowego wzbogaciła się Ochotnicza Straż Pożarna z Kosztów i Dziećkowic. Nowy sprzęt przekazano strażakom w czwartek 28 marca w siedzibie mysłowickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

– W spotkaniu uczestniczył prezydent Dariusz Wójtowicz, komendant PSP Mirosław Wiktor, naczelnik wydziału bezpieczeństwa publicznego i reagowania kryzysowego Sandra Jędrzejas oraz przedstawiciele OSP Kosztowy i OSP Dziećkowice, którym zakupiony sprzęt został przekazany – informuje Natalia Wypiór z zespołu prasowego urzędu miasta.

Kosztowscy i dziećkowiccy strażacy otrzymali 20 sztuk umundurowania specjalnego typu nomex, 5 par butów specjalnych oraz zestaw asekuracyjny do ratownictwa głębokościowego. Wszystko kosztowało nieco ponad 43 tys. zł. Sprzęt udało się pozyskać dzięki podpisaniu umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

– Sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy jakości pracy strażaków, a co za tym idzie, bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje Wypiór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here