Wyjaśnią wszystko na temat dopłat do termomodernizacji

0

Skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca, nowe okna, docieplenie budynku, panele fotowoltaiczne czy może pompę ciepła? Co zrobić, żeby je dostać? O tym dowiecie się na spotkaniu organizowanym przez Mysłowicki Alarm Smogowy.

W trakcie zebrania doradcy wyjaśnią, jak można otrzymać wsparcie finansowe na modernizację domów, omówią program czystego powietrza, ulgę termomodernizacyjną oraz gminne dopłaty. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Skarbowego w Mysłowicach oraz Urzędu Miasta Mysłowice. Przyjść może również każdy zainteresowany tematem mieszkaniec miasta.

– Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i będzie miało charakter merytoryczny. Chcemy, aby mieszkańcy mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym, skąd i jak pozyskać pieniądze, bo czasu jest coraz mniej. Nie wszyscy wiedzą, że na wymianę najstarszych pieców, tzw. kopciuchów, zostało już bardzo niewiele czasu. Do końca 2021 r. muszą zniknąć, gdyż ich używanie będzie nielegalne i może skończyć się podobnie jak jeżdżenie samochodem bez dopuszczenia do ruchu. To tylko pozornie dużo czasu, gdyż dobre firmy budowlane mają często odległe terminy, a będzie z tym jeszcze gorzej, bo do wymiany są tysiące pieców. Jest oczywiste, że ceny tych usług również będą rosły wraz z zapotrzebowaniem – informuje Jerzy Bryk z Mysłowickiego Alarmu Smogowego.

Należy przede wszystkim pamiętać, że przed skorzystaniem z programów wsparcia należy najpierw uregulować stan prawny nieruchomości. Więcej szczegółów poznacie podczas spotkania, które odbędzie się 18 marca o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 6. Klikając tutaj, możecie śledzić wydarzenie na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here