Obrzeżna Północna, Obrzeżna Zachodnia i nie tylko. Przed nami wiosna remontów

0
fot. itvm.pl

Długo wyczekiwane przez mysłowiczan naprawy ul. Obrzeżnej Północnej i Obrzeżnej Zachodniej stają się faktem. Ponadto czekają nas remonty bieżące ul. Laryskiej i wielu dróg w różnych częściach miasta.

Jak poinformował w rozmowie z portalem itvm.pl Dariusz Wójtowicz, poprzednie władze na remonty dróg w tym roku zabezpieczyły w miejskim budżecie jedynie nieco ponad 100 tys. zł. Nowemu prezydentowi udało się już zorganizować 2,5 mln zł, dzięki czemu remontu doczeka się ul. Obrzeżna Północna od ronda do ul. Świerczyny, Obrzeżna Zachodnia, Laryska od 3 Maja do ronda, a także Długa, Zachęty, Dzierżonia, Piastów Śląskich, Korfantego, Świerczyny, Towarowa, Kazimierza Wielkiego, Chopina, Armii Krajowej, Kwiatowa, Szpitalna, Prusa, Sosnowiecka, Katowicka – boczna, Pocztowa, Kopernika, Fabryczna, Orzeszkowej, Miarki, Podgórska oraz Kolejowa. Natomiast na ul. Laryskiej 78-82 i PCK – tzw. Przetnicy będzie miało miejsce utwardzanie drogi gruntowej.

– Pierwsze remonty już się rozpoczęły, czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych przetargów. Myślę, że mniej więcej od połowy kwietnia prace ruszą pełną parą – mówi prezydent Dariusz Wójtowicz. I dodaje, że miasto stara się również o fundusze z urzędu marszałkowskiego na kompletny remont ul. Laryskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here