„Miasto tworzą ludzie”: spotkanie z Piotrem Głowackim

0
fot. arch. Piotra Głowackiego

W Mysłowickim Ośrodku Kultury startuje cykl spotkań z wyjątkowymi mysłowiczanami, zatytułowany „Miasto tworzą ludzie”. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie himalaista Piotr Głowacki.

Refleksja nad wyglądem i zmianami w naszym mieście bywa różna. Bez względu jednak na te oceny, mieszkańcy Mysłowic mają się czym pochwalić i z czego być dumni. Dumą napawają nas ludzie, mysłowiczanie, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, od sztuki przez biznes po sport. Choć słowo „sukces” ma różne definicje i oblicza, w przypadku zapraszanych w ramach cyklu gości zawsze wiąże się on z pasją, konsekwencją w realizowaniu swoich celów, ciężką pracą i lokalnym zaangażowaniem. Formuła spotkań jest otwarta. Sami mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące tego, z kim chcieliby się spotkać i porozmawiać.

„Miasto tworzą ludzie” rozpocznie spotkanie z Piotrem Głowackim, mysłowickim himalaistą, który mimo wszczepionego rozrusznika serca pokonuje najwyższe wysokości Ziemi. Piotr Głowacki ma 54 lata, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i członkiem zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Jest współorganizatorem i uczestnikiem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski, Antarktydy i Atlasu. Stworzył autorski program „Korona Ziemi z rozrusznikiem”, ponieważ jako alpinista wspina się z tym wszczepionym urządzeniem. Zdobył m.in. górę McKinley, Elbrus czy masyw Vinsona, wspinał się na Aconcaguę, także solo. Uczestnik „Bogdanka Manaslu Polish Expedition 2018”, wyprawy, która ze względu na warunki pogodowe nie zakończyła się sukcesem. Mieszka w Mysłowicach, prowadzi firmę techniczną w Katowicach. Oprócz wspinaczki uwielbia żeglarstwo, jazdę motocyklem i fotografowanie.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Miasto tworzą ludzie” odbędzie się 14 marca o godz. 18 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nadesłano: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here