Zajęcia taneczne dla dzieci w MOSiR

0
fot. itvm.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych mysłowiczan do udziału w zajęciach tanecznych oraz sportowych. Już dwulatki mogą ćwiczyć i aktywnie spędzać czas.

– Wszystkie sportowe sekcje młodzieżowe działające przy MOSiR Mysłowice kilka lat temu stały się samodzielnymi klubami. Jednak to nie znaczy, że zapomnieliśmy o najmłodszych. Mamy w swojej ofercie i zajęcia dla nich – informuje Anna Berzowska z MOSiR. W soboty działa Akademia Sportowa Espanola Ninos, która prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Natomiast we wtorki w ramach projektu „Dbamy o damy” odbywają się zajęcia z podstaw tańca i baletu. „Balerinki” skierowane są dla dzieci w wieku cztery-siedem lat. Kształtują wyczucie rytmu i koordynację ruchową. Dodatkowo balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. – Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną, uczą pracy w grupie i dzielenia się przestrzenią z innymi – zachęca Berzowska. – Z „Balerinkami” pracuje Marta Krzystek, absolwentka Prywatnej Artystycznej Szkoły Baletowej Terpsychora w Katowicach. Od zawsze związana ze sportem i tańcem. Przez piętnaście lat trenowała łyżwiarstwo figurowe. Po ukończeniu szkoły baletowej postawiła na pracę z dziećmi, od ponad dziesięciu lat prowadzi zajęcia z tańca oraz baletu z dziećmi w różnych placówkach, przedszkolach i innych organizacjach. Aby lepiej zrozumieć i dotrzeć do dzieciaków, ukończyła studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne. Prywatnie jest mamą trzylatka – dodaje.

Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ul. Bończyka 32z w każdy wtorek o godz. 17. Jednorazowe wejście kosztuje 10 zł, karnet miesięczny – 30 zł. Istnieje możliwość sprawdzenia, czy dziecku spodoba się balet. Pierwsze zajęcia są bowiem gratis. Nie trzeba zapisywać się wcześniej, wystarczy przyjść. – Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Może mała przygoda z tańcem na naszych zajęciach rozbudzi w nich pasję na całe życie? – pyta Anna Berzowska.