fot. itvm.pl

Rozpoczyna się wyczekiwany generalny remont ul. 3 Maja w dzielnicy Wesoła. Już w najbliższych tygodniach mieszkańcy zauważą na drodze robotników i pierwsze prace.

Po ogłoszeniu wyników przetargu urząd miasta podpisał umowę z firmą Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Z początkiem października przekazano jej plac budowy. Jeszcze w tym roku zostaną wykonane prace związane z wycinką drzew i uporządkowaniem kanalizacji deszczowej, natomiast przebudowa jezdni rozpocznie się w marcu przyszłego roku. Wszystko jest odpowiednio zaplanowane, aby zachować przejezdność ulicy w miesiącach zimowych.

– Jak na warunki naszego miasta to duża, ponad 15-milionowa inwestycja. Dostaliśmy dofinansowanie z tzw. funduszu solidarności z metropolii. Myślę, że w ten remont włączymy jeszcze szkody górnicze, bo one są mocno aktywne w tym rejonie. Dlatego na pewno tematy, jeśli chodzi o finansowanie, są jeszcze otwarte – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

W ramach przebudowy powstanie 3,5 km nowej nawierzchni drogi, obustronne chodniki oraz zjazdy do posesji. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, postawione ponad sto nowych słupów oświetlenia ulicznego typu LED oraz nowe oznakowanie pionowe i poziomie. Ponadto planuje się budowę ścieżki rowerowej. Za wszystkie wycięte przy realizacji inwestycji drzewa będą wykonane nasadzenia. Zadanie zostanie zrealizowane w okresie dwuletnim.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię