Piłka znowu w grze

0
fot. kocina.com.pl

W drugi weekend sierpnia rozpoczął się historyczny sezon dla piłki nożnej w Mysłowicach. Unia Kosztowy zagrała pierwszy w historii mecz na szczeblu czwartoligowym, natomiast w lidze okręgowej oraz B-klasie występują dwie drużyny pod nazwą Górnik 09 Mysłowice. W okręgówce gra Miejski Klub Sportowy, natomiast w niższej klasie rozgrywkowej Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Sportu, które rozgrywa swoje mecze na stadionie w Wesołej.

Beniaminek czwartoligowych boisk zainaugurował sezon 11 sierpnia meczem u siebie z MKS-em Myszków. Po wyrównanym spotkaniu to gospodarze odnieśli zwycięstwo różnicą jednej bramki. Cztery dni później kosztowianie pojechali do Rudy Śląskiej na mecz z tamtejszą Slavią. Po bezbarwnej grze padł bezbramkowy remis. Pierwsza porażka przyszła tydzień po rozpoczęciu sezonu. Do Mysłowic przyjechała ekipa Przemszy Siewierz, która odprawiła Unię z bagażem trzech bramek, tracąc zaledwie jedną. Kolejny weekend na wyjeździe przyniósł kolejną porażkę, tym razem z Szombierkami Bytom. 1 września na stadion Unii przyjechały rezerwy Rakowa Częstochowa. Pomimo straty jednej bramki kosztowianom udało się strzelić aż cztery i wysoko wygrać spotkanie. 8 września znów na swoim stadionie mysłowiczanie podejmowali Gwarka Ornontowice. Po wyrównanym meczu Unia zdołała wygrać jedną bramką. W minioną sobotę mysłowiczanie zremisowali 0:0 z RKS-em Grodziec.

Wyniki Unii Kosztowy:

 • Unia – MKS Myszków 2:1,
 • Slavia Ruda Śląska – Unia 0:0,
 • Unia – Przemsza Siewierz 1:3,
 • Szombierki Bytom – Unia 2:1,
 • Unia – Raków II Częstochowa 4:1,
 • Unia – Gwarek Ornontowice 1:0,
 • RKS Grodziec – Unia 0:0.

Po sześciu kolejkach piłkarze z Kosztów zajmują wysokie jak na beniaminka, siódme miejsce w tabeli. Kolejny mecz mysłowiczanie zagrają już 22 września u siebie, a ich przeciwnikiem będzie zespół z pierwszego miejsca, MKS Śląsk Świętochłowice.

Nie najlepiej w nowy sezon weszli piłkarze Kociny. Na inaugurację rozgrywek na stadion przy ul. Gwarków przyjechał pretendent do awansu, czyli Podlesianka Katowice. Po wyrównanym meczu to goście schodzili z boiska wygrani różnicą jednej bramki. Cztery dni później, 15 sierpnia, było trochę gorzej. Wyjazd do Lędzin skończył się trzybramkowym bagażem i drugą porażką z rzędu. 18 sierpnia „górnicy” zaliczyli tyle samo straconych bramek, jedną strzeloną i w efekcie kolejną porażkę z Iskrą Pszczyna. Czwarta kolejka to czwarta przegrana, tym razem na wyjeździe z Ogrodnikiem Cielmice różnicą dwóch bramek. 1 września pojawiło się światełko w tunelu. Jak na razie najgorsza drużyna w tabeli, Wyzwolenie Chorzów, przegrała w Mysłowicach różnicą dwóch bramek. Tydzień później w Studzienicach nastąpił prawdziwy festiwal strzelecki. Niestety to LKS strzelił nam sześć goli, tracąc tylko dwa. 16 września naszym piłkarzom udało się strzelić przesądzającą o zwycięstwie bramkę Fortunie Wyry.

Wyniki MKS-u Górnik 09:

 • MKS Górnik 09 – Podlesianka 1:2,
 • MKS Lędziny – MKS Górnik 09 3:0,
 • MKS Górnik 09 – Iskra Pszczyna 1:3,
 • Ogrodnik Cielmice – MKS Górnik 09 2:0,
 • MKS Górnik 09 – Wyzwolenie Chorzów 3:1,
 • LKS Studzienice – MKS Górnik 09 6:2,
 • MKS Górnik 09 – Fortuna Wyry 1:0.

Pięć porażek i jedno zwycięstwo plasuje mysłowiczan na trzecim od końca miejscu w tabeli. Bez poprawy gry klub będzie musiał bić się o utrzymanie. Kolejny mecz już 23 września w Katowicach z tamtejszą Spartą.

W tym sezonie w katowickiej B-klasie pojawił się SKFiS Górnik 09 Mysłowice. Do tej pory drużyna rozegrała trzy mecze, wszystkie przegrywając. W rundzie jesiennej klub będzie występował na stadionie w Wesołej.

Wyniki SKFiS-u Górnik 09:

 • Jastrząb II Bielszowice – SKFiS Górnik 09 4:2,
 • SKFiS Górnik 09 – Pogoń II Imielin 1:4,
 • UKS Ruch Chorzów – SKFiS Górnik 09 6:2.

Kolejny mecz mysłowiczanie zagrają 22 września na wyjeździe z SRS-em Gwiazda Ruda Śląska.

Mysłowickie drużyny wystąpiły także w okręgowym Pucharze Polski. 21 sierpnia MKS Górnik 09 rzutem na taśmę, po bramce w dziewięćdziesiątej minucie, pokonał na wyjeździe Siemianowiczankę II. Unia Kosztowy nie przystąpiła do pierwszej rundy z powodu wylosowania wolnego losu. W drugiej rundzie kosztowianie nie pozostawili złudzeń Sparcie Katowice, wygrywając aż 7:1. Niestety MKS Górnik 09 odniósł kolejną porażkę, tym razem 4:0 z Orłem Mokre i nie awansował do kolejnej rundy, która jest planowana na 2 października.