fot. MOSiR Mysłowice

Już po raz dwudziesty szósty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje imprezę upamiętniającą wybitnego sportowca z Mysłowic.

Biegi odbędą się w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz pod honorowym patronatem prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka. 3 listopada o godz. 11 spod hali widowiskowo-sportowej na Bończyku biegacze wystartują na dystans 10 km. Tuż po nich w szranki staną młodzi sportowcy podzieleni na trzy kategorie wiekowe: roczniki ’08 i ’09 (dystans 400 m), ’06 i ’07 (dystans 400 m) oraz ’03, ’04 i ’05 (dystans 800 m). Oprócz podziałów młodzieżowych w biegu głównym zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach damskich, siedmiu męskich oraz dla najlepszych niepełnosprawnych i najstarszych uczestników wydarzenia.

Zapisy są już prowadzone na stronie www.timing4u.pl i potrwają do 12 października. Drugą drogą do wzięcia udziału jest zgłoszenie uczestnictwa w dniu zmagań w biurze zawodów. Chętni przyjęci do końca sierpnia zapłacą 40 zł wpisowego, do 12 października 50 zł, a w dniu zawodów 60 zł. Opłata za start w biegach młodzieżowych wynosi 10 zł. Szczegółowy regulamin oraz wzory zgody rodziców są dostępne na www.mosir.myslowice.pl.

Trasa będzie miała taki sam przebieg jak w latach ubiegłych. Start z parkingu przy hali MOSiR, następnie bieg ul. Rudnickiego, Jastruna, Wielka Skotnica, 1000-lecia Państwa Polskiego, Jodłową, Janowską, Partyzantów i Stadionową. Nawrót nastąpi przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa, a powrót tymi samymi ulicami do hali (meta będzie znajdować się tam, gdzie start).

Jerzy Chromik urodził się 15 czerwca 1931 r. w mysłowickich Kosztowach, gdzie szkoła i ulica, przy której placówka się mieści, obecnie noszą jego imię. Był mistrzem Europy na 3 000 m z przeszkodami, a także trzykrotnym rekordzistą świata na tym dystansie. Startował w olimpiadach w Melbourne (1956 r.) oraz w Rzymie (1960 r.). Jedenaście razy był mistrzem Polski, a także dwukrotnie wygrał Memoriał Kusocińskiego. Zmarł 20 października 1987 r. w Katowicach.

Zdjęcie: MOSiR Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię