Trwa lato remontów. Nie bez problemów

0
Trwa lato remontów. Nie bez problemów

Ciepłe, letnie miesiące to czas, kiedy na ulicach jest mniej samochodów, a do pracy przystępują drogowcy. Kilka ulic w mieście już oddano do użytku, na kolejnych szykują się remonty lub poprawki. Sprawdźcie, gdzie niebawem czekają nas utrudnienia w ruchu.

Jeszcze pod koniec czerwca nowe oblicze zyskały ul. Matejki, Wałowa, Żwirki i Wigury oraz Jagiellońska. Cztery uliczki w centrum Mysłowic, zarówno jezdnie, jak i chodniki, zostały wyłożone kostką brukową. – Inwestycja zrealizowana została w ramach funduszów na 2017/2018 rok i kosztowała ponad 1 mln zł. Wykonawcą robót był Zakład Usług Brukarskich Władysław Gawron – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik mysłowickiego magistratu.

Końca dobiegły także prace na ul. Miarki na Rymerze. Z uwagi na roboty prowadzone tam przez Tauron Ciepło cały remont musiał zostać przerwany i jego zakończenie się opóźniło, ale ulica ma już nową nawierzchnię, chodniki, miejsca parkingowe, a nawet ścieżkę rowerową.

Generalne remonty przeszły także ul. Orła Białego i Janowska. Ta pierwsza, łącząca Krasowy i Wesołą, doczekała się modernizacji kanalizacji deszczowej i jezdni, budowy chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz wymiany oświetlenia na ledowe. – Inwestycję wykonało konsorcjum firm JKM Sp. z o. o. z Mikołowa i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S. A. z Chorzowa za ponad 4,6 mln zł – mówi Joanna Frysztacka.

Ogromne emocje wzbudza także dopiero co zakończony remont ul. Janowskiej. Nie dość, że prace w Janowie znacznie się przeciągnęły – ulica miała zostać oddana do użytku w marcu – to zdaniem mieszkańców ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Mysłowiczanie, którzy 9 lipca wzięli udział w posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej, ochrony środowiska i rolnictwa, wytknęli włodarzom szereg niedociągnięć na Janowskiej. Mówili m.in. o zapadających się studzienkach kanalizacyjnych, zalewaniu ich posesji podczas opadów deszczu czy znacznym zwężeniu jezdni. – Odbiór ul. Janowskiej rozpoczął się 27 czerwca. Po wizji lokalnej zaprotokołowano elementy, które wykonawca ma poprawić. Mieszkańcy tej okolicy zakwestionowali wykonanie także innych elementów remontu, jak miejsca do parkowania, wjazdy na posesje czy wykończenia na pograniczu działek miejskich i prywatnych. Ustalono, że w celu przeanalizowania tych sugestii mają one zostać spisane przez mieszkańców oraz dostarczone do wydziału inwestycji – wyjaśnia Joanna Frysztacka.

Przypomnijmy, że remont ul. Janowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Działkową do granicy miasta wykonała firma Eurovia Polska S. A. z Kobierzyc. Inwestycja polegała na przebudowie jezdni, chodników i zjazdów do posesji. Objęła również remont dwóch ulic bocznych. Wszystko to kosztowało ponad 3 mln zł.

Przed nami natomiast łatanie dziur na ul. Skośnej, Rolnej oraz Szabelnia, remonty średnie, czyli wymiana nawierzchni jezdni na całej jej szerokości i odpowiednio długim odcinku, ul. Saperów Śląskich na odcinku od Ziętka do Brzęczkowickiej oraz Kościelnej od Chrzanowskiej do Damrota. – Prace te wykona Zakład Instalacyjno-Inżynieryjny z Mysłowic za ponad 1,2 mln zł – mówi Frysztacka. – A najbliższe remonty generalne planujemy na ul. 3 Maja i Laryskiej – dodaje.