Piłka nożna. Zmiany, zmiany

0
fot. Unia Kosztowy/Górnik 09

Jak się niedawno okazało, nie tylko Górnik 09 Mysłowice będzie miał nowego trenera.

Tuż po zakończeniu sezonu do zarządu Kociny wpłynęła wiadomość, że trener Hubert Wilk rezygnuje z pełnionej funkcji. Była to decyzja samego szkoleniowca. Na jego miejsce włodarze mysłowickiej drużyny zatrudnili Marka Piszczyka, który swoją karierę trenerską wiązał dotychczas głównie z grupami młodzieżowymi. Czas pokaże, jak poradzi sobie w seniorskiej piłce.

Kilka dni później okazało się, że przez chwilę bez trenera zostanie Unia Kosztowy. Stanisław Gawenda również postanowił zrezygnować ze stanowiska, co dziwi, bo przecież wywalczył wraz z zespołem historyczny awans do czwartej ligi. Jego następcą został „specjalista od awansów”, czyli Sebastian Idczak. W minionym sezonie wywalczył awans z Fortuną Wyry do okręgówki, dwa lata temu z MKS-em Lędziny do czwartej ligi, a rok wcześniej z Unią Strzemieszyce do okręgówki. Oprócz tego podczas swojej kariery piłkarskiej grał w GTS-ie Bojszowy, Nadwiślaninie Góra oraz MKS-ie Lędziny.

Piłkarze dopiero co wracają po urlopach i niebawem rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Jak na razie nie jest znany plan meczów kontrolnych. Beniaminek czwartej ligi, kosztowska Unia, póki co został przydzielony do grupy pierwszej, ponieważ zawirowania z wycofywaniem drużyn co chwilę zmieniają składy poszczególnych lig. Mysłowiczanie będą rywalizować z Szombierkami Bytom, Przemszą Siewierz, Śląskiem Świętochłowice, Grodźcem Będzin, MKS-em Myszków, Sarmacją Będzin, Gwarkiem Ornontowice, Wartą Zawiercie, Polonią Poraj, Górnikiem Piaski, Polonią Bytom (przeniesioną z grupy drugiej), rezerwami Rakowa Częstochowa (która utrzymała się wskutek wycofania się Unii Turza Śląska) oraz beniaminkami: Zielonymi Żarki, Slavią Ruda Śląska i Unią Dąbrowa Górnicza.

Kocina będzie kontynuować swoją przygodę z ligą okręgową w grupie pierwszej. Razem z nią do rywalizacji o awans do ligi wyżej staną: MKS Lędziny (spadkowicz), Podlesianka Katowice, Pogoń Imielin, AKS Mikołów, Iskra Pszczyna, Ogrodnik Cielmice, Sparta Katowice, LKS Łąka, Piast Bieruń, Urania Ruda Śląska, Sokół Wola, Wyzwolenie Chorzów (przeniesione z grupy czwartej), LKS Studzienice (beniaminek), Fortuna Wyry (beniaminek) i MK Górnik Katowice (beniaminek).