fot. mist.gov.pl

Znamy już decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie rządowego programu „Otwarte strefy aktywności”, który miał być realizowany również w Mysłowicach. Niestety, miasto nie otrzyma wsparcia z góry.

W kwietniu magistrat złożył wniosek o dofinansowanie budowy miejsc czynnego wypoczynku, które miały powstać w kilku dzielnicach miasta. Z inicjatywą wyszli radni dzielnic Brzęczkowice-Słupna, Brzezinka, Larysz-Hajdowizna, Kosztowy oraz Ławki. – Koszt inwestycji wynosił blisko 400 tys. zł, z czego połowa zostałaby pokryta ze środków zabezpieczonych w budżecie miasta na zadania wskazane przez rady dzielnic. Wyniki zostały opublikowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w minionym tygodniu. Głównym kryterium udzielania dofinansowania był wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, który nasze miasto niestety przekroczyło, w związku z czym nie otrzymamy wsparcia z ministerstwa – wyjaśnia rzecznik prasowy ratusza Joanna Frysztacka.

Jednak pomysł nie został od razu skreślony i być może kiedyś doczeka się realizacji. – Niemniej pomysły na realizację stref aktywności w poszczególnych dzielnicach są naprawdę dobre, dlatego będą brane pod uwagę przy analizie i projektowaniu przyszłorocznego budżetu miasta – zaznacza Frysztacka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię