fot. Pixabay

Zgodnie z obowiązującymi od niedawna nowymi przepisami to nie samorządy, a Wody Polskie podejmują decyzję o cenach wody i odprowadzaniu ścieków w każdej gminie. Zaproponowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach stawka 21,34 zł za m sześc. wody i ścieków, jedna z najwyższych w regionie, jest według państwowej spółki nie do przyjęcia.

– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nie zatwierdziło taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków przygotowanej przez MPWiK. Podczas analizy propozycji duży nacisk położony jest na to, by zapewnione było uzyskanie niezbędnych przychodów dla przedsiębiorstwa, lecz przede wszystkim na ochronę interesów odbiorców przed nieuzasadnionym wzrostem cen i stawek opłat. W najbliższych dniach dowiemy się, jak wyglądać będzie dalszy przebieg ustalania taryfy. Jak podają media, na dzień 27 kwietnia aż 1/3 spośród wydanych decyzji była negatywna – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy magistratu.

Przypomnijmy, że kwota 21,34 zł, jaką ustaliło MPWiK za wodę i ścieki na najbliższy rok, jest wyższa o 5,04 zł od dotychczasowej. Prezydent Mysłowic Edward Lasok zapewnił jednak, że różnicę pokryje miasto w ramach dopłat. Teraz MPWiK i WP będą dyskutować o nowych stawkach. Jakie będą to kwoty, dowiemy się niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię