fot. UKS Judo

Reprezentanci UKS Judo w kwietniu i początkiem maja wzięli udział aż w ośmiu turniejach. Oczywiście poradzili sobie lepiej niż dobrze.

7 kwietnia w Bytomiu odbyła się kolejna edycja International Judo League. Spośród sześciorga judoków z Mysłowic aż pięcioro wróciło z medalami. Roksana Witek zajęła pierwsze miejsce, Halina Rydzikowska i Filip Cygan drugie, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Natalia Rusin i Sandra Szałkiewicz.

Tydzień później w Sochaczewie rozgrywane były mistrzostwa Polski ju-jitsu w kategoriach seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzieżowców. Dominika Nowicka zdobyła dwa srebrne medale (U21 oraz senior). Igor Kozik, Piotr Zdrodowski i Jakub Dziedzic wywalczyli tytuły mistrzów Polski, a Marcin Włoka i Jakub Smaga brązowe medale. Na piątym miejscu uplasował się Patryk Zdrodowski.

W tym samym dniu w Szczyrku odbył się Puchar Polski judo juniorek i juniorów młodszych, który jednocześnie był kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jedyna mysłowiczanka na tych zawodach, Alicja Gowarzewska, nie miała sobie równych w swojej kategorii wagowej i zdobyła złoty medal oraz kwalifikację do OOM.

Miłym przerywnikiem pomiędzy walkami była „Gala sportu” 19 kwietnia. Wśród nagrodzonych najlepszych sportowców Mysłowic znaleźli się także judocy: Dominika Nowicka, Alicja Gowarzewska, Igor Kozik, Nikodem Figlus, Jakub Dziedzic oraz Filip Kocima. Wyróżnienia powędrowały natomiast do Patryka i Piotra Zdrodowskich.

22 kwietnia najmłodsi spróbowali swoich sił na zawodach w Sosnowcu. Czwórka reprezentantów UKS Judo wróciła z czterema medalami. Jadwiga Herman i Iga Frosztęga wywalczyły złoto, Halina Rydzikowska srebro, a Arkadiusz Wiejek brąz.

W tym samym dniu Alicja Gowarzewska wystartowała w Pucharze Europy judo w czeskich Teplicach. Niestety, nie udało jej się przedrzeć do strefy medalowej.

28 kwietnia Dominika Nowicka zameldowała się w Paryżu, gdzie odbył się Ju-jitsu Grand Slam 2018, jednak nie przebrnęła przez kwalifikacje, ulegając w ostatnich sekundach zawodniczce z Danii.

Równolegle w Tuchowie miały miejsce mistrzostwa Małopolski w judo. Igor Kozik i Piotr Zdrodowski zdołali uplasować się na drugim miejscu, a Sandra Szałkiewicz i Patryk Zdrodowski stanęli na najniższym stopniu podium.

Ostatnim turniejem przed zamknięciem wydania „Gazety”, w którym wzięli udział mysłowiczanie, były zawody w słowackim Bardejowie 6 i 7 maja. Spośród sześciorga reprezentantów UKS Judo czwórka zdobyła medale. Te z najcenniejszego kruszcu powędrowały do Alicji Janeczko i Sandry Szałkiewicz, a z brązowymi krążkami wrócili Filip Cygan i Halina Rydzikowska. Iga Frosztęga i Natalia Rusin uplasowały się na siódmym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię