Dostaliśmy 8 mln zł dofinansowania na termomodernizacje

0
fot. UM

Mysłowice pozyskały kolejne środki na termomodernizację miejskich obiektów. Tym razem do kasy miasta trafi prawie 8 mln zł, a dofinansowanie będzie wkładem w remont ośmiu budynków.

Magistrat stale aplikuje o środki na ograniczenie tzw. niskiej emisji, a co za tym idzie, poprawę efektywności energetycznej miejskich obiektów. Tym razem pozyskane fundusze wpłyną na zmiany w budynkach Przedszkola nr 1, 15 i 16, Szkoły Podstawowej nr 5 i 10, a także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wesołej. Prace obejmą m.in docieplenie ścian i modernizację instalacji c.o., a także wymianę drzwi i okien. Ponadto na niektórych obiektach zamontowane zostaną panele słoneczne.

– Nie czekaliśmy na wyniki konkursów i rozpoczęliśmy prace przy części budynków jeszcze przed przyznaniem dofinansowania. W toku są termomodernizacje P1, SP5, SP10 oraz filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince. Dla pozostałych inwestycji, czyli P15 i P16, CKZiU oraz Reja 18a, konieczne jest najpierw ogłoszenie przetargów na realizację zadań – informuje Bartłomiej Gruchlik, zastępca prezydenta Mysłowic.

Miasto po raz pierwszy pozyskało środki na termomodernizację budynku mieszkalnego. Będzie to ten zlokalizowany przy ul. Reja 18a. Prace obejmą tam docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i dobudówki, w której mieści się przychodnia, modernizację obróbek blacharskich, wymianę stolarki okiennej, przebudowę fasady na klatkach schodowych i wejść do nich, w tym wymianę drzwi zewnętrznych, wykonanie opaski z kostki brukowej oraz remont kominów ponad dachem.

Łączna wartość wszystkich projektów to 12,8 mln zł, z czego 7,9 mln zł to suma otrzymanego dofinansowania.

Nadesłano: UM