fot. UM

Pod koniec czerwca, jak co roku, nastąpi otwarcie sezonu w Parku Słupna. Miasto obiecuje wiele nowych atrakcji, a także zapowiada rozpoczęcie budowy krytej pływalni. Mieszkańcy czekają na tę inwestycję już bardzo długo.

Władze miasta informują, że w tym sezonie kąpielisko zaskoczy nowymi atrakcjami. W jego centralnej części znajdą się dwa baseny specjalnie z myślą o najmłodszych. Jeden z nich będzie miał zjeżdżalnię, a drugi dmuchane zabawki. W kolejnym basenie umieszczone zostaną kule wodne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ponadto dotychczasowa niecka w tym roku wykorzystana będzie jako zbiornik rekreacyjny. Wzbogacona zostanie baza sportowa: zwiększy się ilość kajaków i rowerków wodnych. Dostępne będą także małe łódeczki dla dzieci, na których będzie można pływać w miejscach do tego wyznaczonych. – Przygotowane atrakcje w połączeniu z planowanymi letnimi wydarzeniami na pewno trafią w gust mieszkańców, którzy rokrocznie licznie i chętnie odwiedzają Park Słupna. Wzbogacimy bazę sprzętową, co będzie kolejną bieżącą inwestycją, obok tych zrealizowanych w poprzednich latach, jak budowa parku linowego czy tyrolki – mówi wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Gawęda. Co ważne, wstęp na teren parku będzie zupełnie bezpłatny.

Z krytej pływalni cieszyć będziemy się dopiero za rok lub dwa, ponieważ budowa rozpocznie się w 2019 r. – W chwili obecnej została podpisana umowa na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego, który ma być gotowy w sierpniu. Wykonawcą wyłonionym w drodze porównania ofert jest firma Plus8.pl s.c. z Zabrza, która już pracuje nad projektem. Na ten cel zarezerwowana jest kwota ponad 6,1 mln zł – informuje Joanna Frysztacka z mysłowickiego magistratu.

Prezydent zapewnia, że miasto dba o podnoszenie atrakcyjności kąpieliska, które co roku przyciąga mieszkańców. – Park Słupna to rekreacyjne serce miasta i od momentu przejęcia nad obiektem pełnego zarządu staramy się o jego ciągły rozwój – mówi Edward Lasok. – Mając poważne plany inwestycyjne, nasze wszelkie dotychczasowe działania musiały zakładać jednak zarówno uatrakcyjnianie miejsca, jak i racjonalność nakładów w odniesieniu do planów długoterminowych. Jesteśmy w punkcie, kiedy plany te można urzeczywistniać. Kryta pływalnia oraz przebudowa kąpieliska są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, wzbogacającą ofertę rekreacyjną miasta – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię