Zbliżeniowo czy na PIN? Teraz mandat zapłacimy kartą

0
fot. KMP

Od początku lutego policjanci mysłowickiej drogówki dysponują terminalami płatniczymi, dzięki którym kierowcy ukarani mandatem mogą opłacić go od razu, jeszcze podczas kontroli drogowej.

Trzy terminale umożliwiają płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. To ogromne ułatwienie, w szczególności dla obcokrajowców. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce, zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu, na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Co ważne, decyzja o formie płatności należy wyłącznie do osoby ukaranej. Mysłowiczanie mogą więc przyjąć tradycyjny papierowy mandat i pojechać dalej.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Mysłowicach, kierowcy chętnie korzystają z tego udogodnienia. Dzięki niemu można zapłacić mandat na miejscu i… zapomnieć o nim.

Przypomnijmy, że od początku roku nasza drogówka posiada też nowoczesny laserowy miernik prędkości TruCam, dzięki któremu funkcjonariusze mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także tworzyć dokumentację wideo wraz ze zdjęciami i ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here