SP7 już po remoncie. Kosztował ponad milion złotych

0
fot. UM

Zakończyła się modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 7, czyli byłego Gimnazjum nr 2. Wymienione zostały tam m.in. pokrycia dachowe, stolarka okienna i drzwiowa oraz sanitariaty. Ponadto powstały sale i świetlice dla najmłodszych, którzy uczą się w budynku od września. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

Remont objął prace wewnętrzne, w tym wymianę stolarki okiennej wraz z parapetami, renowację drewnianych drzwi i futryn do sal lekcyjnych z montażem przeszklenia, wymianę dwóch par drzwi zewnętrznych na parterze oraz drzwi pomiędzy wiatrołapem a korytarzem, wykonanie gładzi gipsowej i malowanie wybranych do remontu klas oraz korytarzy i klatek schodowych. We wszystkich remontowanych salach jest już nowa wykładzina PCV, odnowiona została kuchnia wraz ze stołówką oraz toalety na trzecim piętrze. Ponadto wymiany doczekała się instalacja elektryczna, a w budynku pojawiło się oświetlenie typu LED. Prace zewnętrze objęły wymianę pokrycia dachowego na segmencie A i C budynku szkoły wraz z wymianą rynien, rur spustowych i instalacji odgromowej.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kanbex Sp. z o.o. z Mysłowic. W związku z reformą edukacji do budynku G2 przeniesiona została siedziba SP7 i tak od września w szkole uczą się wspólnie uczniowie wygaszanego gimnazjum i podstawówki.

Nadesłano: UM