Piłka nożna. Miasto już bez lidera

0
fot. kocina.com.pl

Ostatnie kolejki w lidze okręgowej przyniosły duże zmiany w tabeli. Najboleśniejszą jest spadek Unii Kosztowy z pierwszego na trzecie miejsce.

W Kosztowach wszystko szło dobrze, czego potwierdzeniem było zmiecenie ligowego outsidera, czyli Grunwaldu Ruda Śląska, aż 13. bramkami. 18 listopada Unia pojechała do Mikołowa na mecz z tamtejszym AKS-em, który zalicza się do czołówki ZINA ligi okręgowej. W tym spotkaniu nie doczekaliśmy się bramkowych emocji i drużyny musiały się zadowolić remisem, który nie pasował żadnej z nich. Tydzień później mysłowiczanie rozegrali zaległy mecz siódmej kolejki, która została prawie w całości przełożona z powodu złego stanu boisk. Kosztowianie pojechali na trudny teren Podlesianki, która według wielu gra najlepszy futbol w tej grupie. Spotkanie, jak wskazują miejsca w tabeli, stało na wyrównanym poziomie, jednak to zespół z Katowic okazał się o jedną bramkę lepszy.

Wyniki Unii Kosztowy:

  • Unia Kosztowy – Grunwald Ruda Śląska 13:0,
  • AKS Mikołów – Unia Kosztowy 0:0,
  • Podlesianka Katowice – Unia Kosztowy 2:1.

Teraz przed zespołami z okręgówki przerwa. Unia Kosztowy przezimuje na trzecim miejscu w tabeli za Pogonią Imielin i Podlesianką. Do ligowych zmagań piłkarze wrócą na przełomie marca i kwietnia.

Losy Kociny po wyrównaniu rekordu Polski Widzewa Łódź miały się różnie. W cały ten bardzo dobrze funkcjonujący system wkradło się kilka błędów, a przegrana z Pogonią Imielin była dopiero początkiem czegoś gorszego. Jeszcze przed spotkaniem z Kosztowami Podlesianka zmierzyła się właśnie z Górnikiem 09. Ten mecz pokazał, że drużyna z Katowic jest najmocniejszym zespołem wśród kandydatów do awansu. Kocina przegrała różnicą dwóch bramek. 18 listopada mysłowiczanie zmierzyli się na własnym boisku z sąsiadem z tabeli, Piastem Bieruń Nowy. Po wyrównanym spotkaniu, obfitującym w nieskuteczność podopiecznych trenera Wilka, to bierunianie cieszyli się z jednobramkowej wygranej. Przełamanie przyszło dopiero w zaległej siódmej kolejce. Kocina po bardzo dobrej grze pokonała mocny AKS Mikołów, chociaż niepotrzebne rozluźnienie przyszło pod koniec meczu, gdzie mysłowiczanie stracili dwie bramki w krótkim odstępie czasowym.

Wyniki Górnika 09:

  • Podlesianka Katowice – Górnik 09 2:0,
  • Górnik 09 – Piast Bieruń Nowy 1:2,
  • Górnik 09 – AKS Mikołów 3:2.

Zawodnicy Kociny skończyli rundę jesienną na siódmej lokacie. Zarząd jest w trakcie kontraktowania meczów sparingowych. Chęć zmierzenia się z mysłowicką drużyna wyraziła m.in. Victoria Jaworzno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here