Razem stworzymy Szlaki Dziedzictwa Kulturowego Mysłowic

0
fot. UM

Już niebawem w Mysłowicach powstanie pierwszy szlak dziedzictwa kulturowego upamiętniający wydarzenia związane z powstaniami śląskimi. Pozwoli on zaprezentować mieszkańcom i odwiedzającym nasze miasto jego dorobek kulturowy. W tworzeniu szlaków mogą wziąć udział również sami mysłowiczanie, proponując własne trasy do ciekawych miejsc lub śladami interesujących wydarzeń.

Tworzenie szlaków dziedzictwa kulturowego uporządkuje informacje na temat historii miasta, interesujących wydarzeń, które odbyły się na jego terenie, czy ciekawych i wartych uwagi miejsc znajdujących się w Mysłowicach. Tematyka tworzonych tras jest szeroka i dowolna: może dotyczyć zarówno wydarzeń historycznych, zabytków, architektury, krajobrazu, znanych postaci, ich twórczości, literatury, filmu, muzyki, jak i wydarzeń kulturalnych. Zebranie w jednym miejscu ciekawych informacji pozwoli na utworzenie edukacyjnej mapy miasta, dzięki której i mieszkańcy, i turyści będą mogli w łatwy sposób dowiedzieć się więcej o miejscach czy wydarzeniach ważnych dla miasta.

Pierwszy szlak, który powstanie w Mysłowicach, będzie szlakiem wydarzeń historycznych związanych z powstaniami śląskimi. W 2018 r. planowane jest wydanie folderu informacyjnego, który stanie się elementem edukacyjnym mieszkańców.

Co ważne, mysłowiczanie mogą składać swoje propozycje na utworzenie kolejnych szlaków, wypełniając specjalny formularz. Wystarczy pomysł i zaangażowanie, aby stworzyć wartościowy przewodnik dziedzictwa kulturowego miasta. Wypełniony formularz można przesłać mailem bądź złożyć osobiście w biurze podawczym magistratu. Każdy przedstawiony projekt poddany zostanie analizie merytorycznej i po pozytywnej weryfikacji wpisany zostanie do rejestru Szlaków Dziedzictwa Kulturowego Mysłowic.

Każdy, kto chciałby mieć swój wpływ w tworzenie szlaków lub ma swój pomysł na taką edukacyjną ścieżkę, proszony jest o kontakt z kancelarią prezydenta pod numerem telefonu 32 317 12 17 lub pod adresem e-mail j.tucharz@um.myslowice.pl.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here