Piłka nożna. Unia Kosztowy: lider z Mysłowic

0
fot. Unia Kosztowy

Unia Kosztowy okupuje pierwsze miejsce w tabeli, a Górnik 09 Mysłowice wyrównał wieloletni rekord Polski Widzewa Łódź.

Kosztowianie w ostatnich czterech meczach zdobyli w sumie 10 punktów. Zaczęło się od najgorszego wyniku w ostatnim miesiącu. 21 października mysłowiczanie pojechali do Woli, by zmierzyć się z tamtejszym Sokołem. Po wyrównanym spotkaniu udało się wywieźć z gorącego terenu jeden punkt. Tydzień później podopieczni trenera Gawendy podejmowali na własnym boisku spadkowicza, Krupiński Suszec. Zespół z dolnych rejonów tabeli postawił twarde warunki, wbijając gospodarzom aż trzy bramki. Jednak piłkarze Unii Kosztowy strzelili o dwie więcej i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa. 4 listopada na wyjeździe udało im się rozbić Pogoń Nowy Bytom różnicą trzech bramek. W Święto Niepodległości mysłowiczanie podejmowali u siebie czerwoną latarnię ligi, czyli Grunwald Rudę Śląską. Do tego spotkania goście nie zdobyli ani jednego punktu. Po meczu ich dorobek bramkowy znowu się nie zwiększył, a co gorsza, bagaż został powiększony o 13 (!) goli.

Wyniki Unii Kosztowy:

  • Sokół Wola – Unia Kosztowy 1:1,
  • Unia Kosztowy – Krupiński Suszec 5:3,
  • Pogoń Nowy Bytom – Unia Kosztowy 1:4,
  • Unia Kosztowy – Grunwald Ruda Śląska 13:0.

Po 13 rozegranych meczach Unia Kosztowy piastuje pierwsze miejsce w lidze. Tuż za mysłowiczanami czai się rywal zza miedzy, Pogoń Imielin, który ma tylko punkt straty. Zespoły z trzeciego i czwartego miejsca pozostają trzy punkty za liderami. Zawodnikom trenera Gawendy zostały do rozegrania dwa spotkania przed zimową przerwą. Najpierw w ramach 15. kolejki zagrają w Mikołowie z tamtejszym AKS-em, który zajmuje czwartą lokatę. Tydzień później, 25 listopada, Unia Kosztowy rozegra mecz zaległej siódmej kolejki w Katowicach z Podlesianką.

Górnik 09 Mysłowice wyrównał dawny rekord Polski w ilości nieprzegranych ligowych meczów z rzędu. 37 spotkań bez porażki: na takim wyniku zatrzymał się licznik Kociny. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

21 października podopieczni trenera Wilka podejmowali u siebie ŁKS Łąkę. Po bardzo wyrównanym meczu udało się wydrzeć jednobramkowe zwycięstwo. Tydzień później doszło do historycznej chwili. Po pokonaniu Uranii Ruda Śląska było wiadomo, że mysłowiczanie wyrównali długoletni rekord Widzewa Łódź. Niestety tę piękną historię przerwał rywal zza miedzy. 4 listopada na stadionie przy ul. Gwarków Pogoń Imielin, która była stroną zdecydowanie broniącą się, zdołała wygrać jedną bramką i przerwała tę świetną passę. 11 listopada Kocina pojechała na mecz do Katowic. Niestety piłkarze będą chcieli o nim jak najszybciej zapomnieć, ponieważ przegrali z Podlesianką dwiema bramkami.

Wyniki Górnika 09:

  • Górnik 09 – ŁKS Łąka 3:2,
  • Urania Ruda Śląska – Górnik 09 0:3,
  • Górnik 09 – Pogoń Imielin 0:1,
  • Podlesianka Katowice – Górnik 09 2:0.

Do tej pory zawodnicy Huberta Wilka zgromadzili 23 punkty, co pozwala im zajmować bezpieczną siódmą pozycję w ligowej stawce. 18 listopada o godz. 13 Kocina zagra u siebie z Piastem Bieruń Nowy, a 25 listopada o godz. 13.30 z AKS-em Mikołów. Ten mecz mysłowiczanie także rozegrają na boisku przy ul. Gwarków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here