Piłka nożna. Mysłowiczanie nadal w czołówce

0
fot. Monika Gaworowska

Unia Kosztowy oraz Górnik 09 Mysłowice wciąż zajmują wysokie lokaty w ZINA lidze okręgowej.

Liderzy z Kosztów 16 października podejmowali u siebie sąsiada zza miedzy, czyli Pogoń Imielin. Derbowy pojedynek miał jeszcze jeden smaczek – oba zespoły liczą się w walce o awans do czwartej ligi. To, co było specjalnością podopiecznych trenera Gawendy, potwierdziło się także w tym meczu. Po bardzo wyrównanym spotkaniu gospodarze zdołali ponownie wygrać różnicą jednej bramki. Tydzień później, przez obfite i długotrwałe opady deszczu, siedem z ośmiu meczów siódmej kolejki zostało odwołanych. Także ten Podlesianki z Unią Kosztowy, który ma zostać rozegrany 25 listopada. 30 września kosztowianie podejmowali zespół Kociny w derbach Mysłowic. Mimo wielu ciekawych akcji z obu stron, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W kolejny weekend zespół z Kosztów wygrał różnicą dwóch bramek z Wawelem Wirek w Rudzie Śląskiej. 14 października Unia podejmowała u siebie Spartę Katowice i spokojnie wygrała, znowu różnicą dwóch bramek.

  • Unia Kosztowy – Pogoń Imielin 2:1,
  • Podlesianka – Unia Kosztowy – przeniesiony na 25 listopada,
  • Unia Kosztowy – Górnik 09 0:0,
  • Wawel Wirek – Unia Kosztowy 1:3,
  • Unia Kosztowy – Sparta Katowice 3:1.

Kolejny mecz kosztowianie rozegrają już 21 października na wyjeździe z Sokołem Wolą. Na ten moment podopieczni Stanisława Gawendy zajmują pozycję lidera z taką samą ilością punktów jak Pogoń Imielin i Piast Bieruń Nowy, który rozegrał jeden mecz więcej.

Niewiele gorzej radzą sobie rekordziści Polski, czyli niepokonana w okręgówce Kocina. 16 września piłkarze Huberta Wilka po raz kolejny wysoko wygrali. Tym razem ich ofiarą, na własnym boisku, padli zawodnicy Grunwaldu Ruda Śląska, strzelając jedną i tracąc aż cztery bramki. 23 września Górnik 09 podzielił los Unii Kosztowy i nie rozegrał swojego meczu z AKS-em Mikołów. W weekend na przełomie września i października mysłowiczanie pojechali kilka kilometrów na stadion kosztowian. Po wyrównanej walce padł bezbramkowy remis. Takim samym wynikiem zakończyło się 7 października spotkanie z Iskrą Pszczyna. Mimo nieznacznej przewagi Kociny, nie udało się wbić piłki do bramki. Tydzień później przyszedł trzeci remis z rzędu. Tym razem w Tychach Ogrodnik Cielmice i Kocina wbili po tyle samo bramek.

  • Grunwald Ruda Śląska – Górnik 09 1:4,
  • Górnik 09 – AKS Mikołów – przeniesiony na 25 listopada,
  • Unia Kosztowy – Górnik 09 0:0
  • Górnik 09 – Iskra Pszczyna 0:0,
  • Ogrodnik Cielmice – Górnik 09 2:2.

Następną kolejkę Kocina rozegra 21 października u siebie z ŁKS-em Łąka. Pomimo trzech remisów uzyskanych w ostatnich meczach, mysłowiczanie nadal są w ścisłej czołówce. Pozostają także jedną z dwóch, obok Podlesianki, niepokonanych drużyn w lidze. Pięć remisów i cztery zwycięstwa pozwalają na sytuowanie się na piątym miejscu w tabeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here