Odwiedź Białą Grubę podczas Restaurant Week

0
fot. Biała Gruba

To już 10. edycja imprezy promującej najlepsze polskie restauracje. Między 20 a 31 października w 30 polskich miastach do stołów zasiądą miłośnicy dobrego jedzenia, a gotować będą szefowie kuchni ponad 400 najznakomitszych lokali. To doskonała okazja, by odwiedzić biorącą udział w akcji mysłowicką Białą Grubę.

Projekt polega na tym, że kucharze przygotowują popisowe menu festiwalowe, które składa się z przystawki, dania głównego oraz deseru, a wszystko kosztuje jedynie 49 zł. Na Śląsku impreza odbędzie się po raz piąty, a udział wezmą w niej 32 restauracje, m.in. właśnie Biała Gruba.

Czego będzie można spróbować w mysłowickiej restauracji pod ratuszem? Do wyboru są dwie opcje: mięsna i wegetariańska. Mięsożercy będą się więc raczyć kozibrodą, czyli śląską zupą z kiszonej kapusty na mięsnym wywarze, z pudrem z boczku i krupniokiem w panko, polędwiczką sous-vide z podgrzybkiem z puree z pietruszki, śliwką gotowaną w czerwonym winie z cynamonem i goździkiem oraz brukselką i sosem demi glace. Na deser czekać na nich będzie czekoladowa szpajza ze słonym karmelem i wędzoną solą morską Maldon. Wegetarianie będą mogli skosztować kozibrody na bezmięsnym wywarze z fioletowym ziemniakiem w panko, czarnych, barwionych węglem pierogów z farszem z czerwonej soczewicy i sosu pomidorowego, serwowanych z oliwą rozmarynową i kiełkami buraka oraz puddingu z nasion chia z musem z owoców leśnych i jadalną ziemią.

Żeby zarezerwować stolik w Białej Grubie na Silesia Restaurant Week, kliknijcie tutaj. Lista pozostałych miejsc, a także możliwość rezerwacji stolików na stronie www.restaurantweek.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here