Sławomir Kosiba nowym prezesem MPWiK

0
fot. Google Maps

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wybrała nowego prezesa, Sławomira Kosibę, który stanowisko objął w poniedziałek 17 lipca.

Sławomir Kosiba posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania operacyjnego oraz strategicznego. Do tej pory pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu w spółce P.W. Eltor, gdzie zarządzał projektami biznesowymi pod kątem operacyjnym i strategicznym, przygotował i wdrożył strategie rozwoju biznesowego i zrestrukturyzował działalność operacyjną firmy. Kopalnia Wapienia Czatkowice, w której pełnił funkcję dyrektora naczelnego, stała się największym w Europie Środkowej producentem najwyższej klasy sorbentów do technologii odsiarczania w energetyce, a w kraju zdominowała rynek.

Kosiba ukończył Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej na kierunku budownictwo oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na kierunku controlling przedsiębiorstw. Nowy prezes MPWiK jest również członkiem Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz członkiem Rady Konsultacyjnej przy Dziekanie Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here